Mistrovství světa hráčů do 20 let utkání komentuje Tomáš Železník

ČESKO - FINSKO 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
60:00
Konec. Češi vybojovali první vítězství v turnaji.
59:54
ČESKO - FINSKO 3:1. Je rozhodnuto, Češi vítězí. Pojistku přidal do prázdné branky Jaškin.
59:34
Hertl vyhrál buly, Hyka ale netrefil prázdnou branku.
59:32
Útočnou akci Finů zastavil ofsajd. Chvíli předtím byl Finové vyvinuli velký tlak, který přerušil dobrým zákrokem Bartošák.
58:43
Finové hrají power play-
57:49
Frk uvolňoval Faksu, který byl volný v mezikruží, jenže přihrávku nezpracoval.
56:46
Jaškin vypálil zpoza beka, Korpisalo vyrazil.
55:45
Švihálek je na ledě, Češi jsou opět v pěti.
54:30
Sedlák dlouho držel puk v útočném pásmu a nasbíral cenné sekundy.
53:45
Dvě minuty pro Švihálka za krosček.
53:30
Armia uvolnil Granlunda, ten naštěstí puk netrefil.
51:32
Při akci tři na dva Hyka zbytečně nahrával.
49:01
Bartošák na Riikolovu střelu přes clonící hráče téměř neviděl, přesto ji vyrazil.
48:22
Lindbohm bolestivě nastřelil Jaškina, který se obětavě vrhnul do jeho střely.
47:35
Vrána po rychlém výpadu po pravé straně trefil Korpisala do masky.
46:55
Finský tlak roste, ale Češi se zatím dobře brání.
45:26
Češi jsou kompletní.
44:54
Finové dlouho svírali český tým, se střelami Armii a Granlunda si Bartošák poradil.
43:26
Polovinu dlouhého oslabení Češi přežili, zatím se brání vyborně.
42:13
Z levé strany střílel Ristolainen, Bartošák se stačil včas přesunout.
41:26
Za útočný faul pyká Beran, který vysokou holí trefil Armiu. Fin má tržnou ránu na bradě, takže Beran vyfasoval 4 minuty.
40:27
Finové se ve zbytku oslabení v pohodě ubránili.
40:01
Začala 3. třetina.
40:00
Skončila 2. třetina. Finové v jejím úvodu po sporné akce snížili, Češi přesto nadále můžou pomýšlet na vítězství. Po polovině zápasu si vytvořili několik výborných šancí, které však nedokázali využít.
38:27
Jaškin obešel dva protihráče a vynutil si faul. Na trestnou lavici jde Ristolainen.
37:55
Po rychlém výpadu střílel z pravé strany Koblasa, Korpisalo chytil do lapačky.
37:21
Teravainen to znovu zkoušel z pravého kruhu, Bartošák jeho vysokou střelu vyrazil.
35:44
Jaškin se skvěle vrátil do obranného pásma a zastavil gólovou přihrávku na protihráče, který byl volný v levém kruhu.
35:04
Jaškin objel branku a zakončoval backhandem, Korpisalo se zaskočit nenechal.
34:02
Při akci dva na jednoho Sedlák střílel k tyčce, Korpisalo vyrazil.
33:01
Vrána z brankové čáry uvolnil Koblasu, ale ten byl příliš blízko Korpisala, aby dokázal vymyslet něco překvapivého.
31:32
Bartošák si poradil se střelou Teravainena.
31:05
Další dvě skvělé akce Hertla. Nejprve střílenou přihrávkou vybídl Beránka, jehož teč Korpisalo vyrazil. Český tlak pokračova a Hertl nastřelil tyč.
29:59
Češi zvládli oslabení skvěle.
27:59
Po Jaškinově zákroku došlo k menší strkanici, vyloučeni jsou i Hertl a Lehkonen.
27:59
Druhé české vyloučení, za nedovolené bránění jde na trestnou lavici Jaškin.
26:57
Dlouho se hrálo bez přerušení, Bartošák proto uklidňuje hru a přidržel puk v lapačkce.
25:25
Nebezpečná střela Armii z levé strany. Bartošák si nebyl zákrokem jistý, ale spoluhráče podržel.
24:23
Dvě dobré šance první formace. Měli je Jaškin a Hyka, Korpisalo pokaždé vyrazil.

Sestavy
Česko: Bartošák - Musil, Hrbas, Šidlík, Urbanec, Jeník, Pavelka, Štencel - Hertl, Jaškin, Hyka - Beran, Švihálek, Sedlák - Frk, Faksa, Beránek - Koblasa, Vrána, Němec.
Finsko: Korpisalo - Maatta, Ristolainen, Lindbohm, Pokka, Riikola, Vainio, Auvinen - Armia, Grandlund, Salomaki - Barkov, Teravainen, Lehkonen - Jarvelainen, Nykopp, Leino - Hannikainen, Salminen, Lamberg.
Rozhodčí: Dumas, Patafie (oba USA) - Dussureault (Kan.), Sivov (Rus.)